Pokojné miesto na život

Projekt Nové domy Vysoká sa nachádza v obci Vysoká nad Kysucou, ktorá je v západnej časti regiónu Kysuce a hraničí s Českou republikou. Obec ponúka pokojné bývanie v malebnom horskom prostredí s kompletnou občianskou vybavenosťou a dopravným napojením na infraštruktúru.

V obci sú dostupné všetky dôležité služby, vzdelávacie inštitúcie (materská škola a základná škola), obchody a zdravotné stredisko.


Prekrásna príroda a zaujímavé miesta

Vysoká nad Kysucou je obklopená prekrásnou prírodou a turistickými atrakciami v okolí. Priamo v obci môžete navštíviť pamätnú izbu E. A. Cernana, kaplnku na Vrchrieke alebo si pozrieť unikátne slnečné hodiny. Z osady Vrchrieka sa môžete vybrať na rozhľadňu na Luboch a vychutnať si výhľady. Obec žije aj kultúrnymi a športovými podujatiami.

Významnou súčasťou obce sú osady - každá z nich má svoj príbeh a zaujímavosti, kvôli ktorým stoja za návštevu. Udržiavajú si svoj pôvodný ráz a ponúkajú krásne výhľady do okolia.


Spoznajte okolie

Panoramatické výhľady sa vám odkryjú na rozhľadni na vrchu Kamenité, ktorý je medzi neďalekou Turzovkou a Dlhou nad Kysucou. Peknou je aj trasa na Veľký Javorník alebo na vrch Stratenec v Makove. Milovníci cyklistiky sa môžu vybrať na trasy Nižný Kelčov – Kasárne, Makov – Bumbálka alebo skúsiť vzdialenejšiu ale najznámejšiu trasu Bystrickou cyklomagistrálou.